Egy újságíró szerint az F1 rossz és kockázatos úton jár azzal, ahogy a bajnokság menetrendjének végét szervezi.
Scott Mitchell-Malm, a The Race újságírója arról publikált a jegyzetében, hogy az Abu-dzabi Nagydíj megmutatta, milyen kockázatokat vállal a sportág azzal, hogy ilyen ütemezéssel és ilyen pályára viszi az idény csúcspontjának remélt utolsó versenyt.
Azt írta, „különös energia” hatotta át a hétvégét a helyszínen, ami „óvatos figyelmeztetés a küszöbön álló, 24 futamból álló 2024-es szezonra”, mert úgy érezte, a csapatok többségénél letargia uralkodott, ami több volt a megszokott év végi fáradtságnál. Pedig idén „csak” 22 versenyt rendeztek meg.
Mitchell-Malm szerint nem jó, hogy Abu-Dzabi ad otthont az F1 szezonzárójának, mert a pálya megnehezíti az izgalmas versenyek létrejöttét. „A versenynaptár bővítését jól kell intézni, úgy, hogy a szurkolók kövessék az eseményeket. Ehhez a megfelelő helyszíneket kell kiválasztani a menetrend megfelelő időpontjaira, hogy sportszakmailag meglegyen a látványosság” – véli.
„Kockázatos azt feltételezni és abban bízni, hogy az emberek majd éveken át figyelni fognak egy alacsony intenzitású, kevés téttel bíró futamot egy szezonban 24. alkalommal is.” Hozzátette, különösen nagy volt a kontraszt az izgalmas Las Vegas-i Nagydíjhoz képest, melyet egy héttel korábban rendeztek.
Abu-Dzabi 2009 óta része az F1 naptárának, és kevés izgalmas futamot hozott. Igen, a 2021-es végjáték egy sereghajtó balesete és a versenyirányítás döntése miatt örökre emlékezetes marad, emellett a 2012-es és a 2016-os viadal volt olyan, hogy a célhoz közeledve is akadt izgalom az 1. hely kérdését illetően.
Az említett újságírónak egyébként nemrég született gyermeke, és a 24 versenyes jövő évi menetrend megjelenésekor az X-en/Twitteren olyan bejegyzést tett, hogy rossz érzés tölti el, amikor belegondol, milyen kevés időt tud majd a családjával együtt tölteni. Az erőltetett menet a szezon végén megviselte az F1 mezőnyét, két pilóta is rosszulléttel küszködött az Abu-dzabi Nagydíj idején.