A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner kifogásolja, hogy a sprintversenyek idején is érvényben hagyták a parc fermé szabályt.
Ez annak az előírásnak a megnevezése, hogy az időmérő után néhány kivételtől eltekintve már tilos változtatni az F1-es autók beállításain. Csakhogy az USA Nagydíjon vélhetően ennek is szerepe volt abban, hogy diszkvalifikálták Lewis Hamiltont és Charles Leclerc-t, csapataik ugyanis rosszul számolták ki az ideális hasmagasságot, ami a kopólemez túlzott elvékonyodásához vezetett.
Horner felvetette, hogy ezt a szabályt el kellene engedni a sprintversenyek idején, amikor egyetlen gyakorlás után máris jön az (első, a vasárnapi viadalra vonatkozó) időmérő.
„Nekem úgy hangzik ilyenkor a parc fermé, mint egy rossz vicc. Egyetlen edzés van beállítani az autót, onnantól a mérnökök akár haza is mehetnének – osztotta meg a véleményét a hivatalos sajtótájékoztatón. – Ezt jobban meg kellene nézni, és biztos vagyok benne, hogy a szabálytalanságon rajtakapott csapatoknál ez is hozzájárult az autó hasmagasságához köthető problémákhoz.”
Az FIA beintett az akadékoskodóknak és kifejtette, miért nem végez több ellenőrzést
A 2021 óta létező lebonyolítási rendszer nem mindenkinek tetszik, de az F1 vezetésének igen, így idén már hat nagydíjon is alkalmazzák. Horner ugyanakkor azt szeretné, hogy a sprintek a lehető legjobban működjenek a nézők számára.
„Meg kellene kérdezni a szurkolók véleményét, hogy mit akarnak – mondta. – Érdekes lenne megnézni, mit mutatnak az adatok a sprintversenyek népszerűségéről, hiszen végső soron a szurkolók számítanak.”
„Azért vannak ilyen futamok, hogy több szórakozást és látványosságot nyújtsunk a nagydíjon. Őszintén magunkba kell szállnunk az év végén, és az összes sprintversenyt áttekintve megkérdezni, mit csinálhatnánk jobban? Mit tanulunk, hogyan javíthatunk a látványosságon?”
Így egy esetleges közvélemény-kutatás során akár mi is kifejthetnénk a véleményünket a parc fermé szabályról.