A bahreini pálya tervezője, Hermann Tilke megvédte a biztonsági felszereltséget, miután Grosjean komoly balesetet szenvedett az ország idei első versenyén.
A legtöbben úgy vélekednek, a francia szerencsésnek mondhatja magát, hogy kimenekült a lángokból. Kisebb égési sérülésekkel megúszta azt, hogy autója félig átment a korláton, majd kettészakadt.
„Ha elég nagy erőt fejtünk ki, mindent össze tudunk törni.” – mondta erről Tilke, az F1-es pályák nagy részének tervezője.
Szerinte – mivel azon a szakaszon szinte párhuzamos a korlát a pályával – ha kisebb szögben találja el Grosjean a korlátot, akkor csak továbbcsúszott volna a pályán belül.
„53G-s gyorsulás érte őt, ez nagyon nagy mennyiség.” – folytatta gondolatmenetét a német. – „De óvatosnak kell lennünk [ha változtatni akarunk]. Azzal a becsapódási szöggel, amellyel Grosjean érkezett, jobb lett volna, ha valamilyen tompító réteg lett volna ott, például egy gumifal.”
„De más baleseteknél nem lett volna jó, mert egy autó megakadhat bennük. Mindennek megvan az előnye és a hátránya is, ezért vigyáznunk kell, hogy ne rontsunk a helyzeten.” – magyarázta Tilke.
„Például az autós balesetek ezredénél jobb, ha nincs bekapcsolva a biztonsági öv, de emiatt nem fogjuk elhanyagolni. Az FIA megvizsgál majd mindent, de egy olyan rendszerről beszélünk, ami évtizedekig működőképes volt.”
A tervező nemrég egy másik kreálmánya, a Yas Marina pálya kapcsán is védekezésre kényszerült, amikor a pálya vonalvezetésére fogták az unalmas versenyt.
„Nincs olyan, hogy tökéletes pálya, ahogy nem minden focimeccs izgalmas. Ha elemeire bontjuk az egészet, akkor ki lehet jelenteni, hogy egyes pályák érdekesebb versenyeket szoktak produkálni, mint a többiek.”
„Viszont teljesen más a karakterisztikájuk. Nem építhetünk mindenhova egy Red Bull Ringet, csak mert az jól működik.”