A hírhedté vált 2023-as Le Mans-i 24 órás versenyt rendező játék mögött álló cég bocsánatot kért a rajongóktól, miután a versenyen többször is megszakadt a kapcsolat, többek között Max Verstappen esetében is.
A holland a Team Redline csapatával versenyzett, de megszakadt a kapcsolat. Emiatt kiállt, és verbális tirádát indított az élő közvetítésben a szervezők ellen:
„Elképesztő balszerencsének mondják… nos, ez csak inkompetencia. Még a saját játékukat sem képesek kontrollálni. Ez már a harmadik alkalom, hogy ez történik velem, hogy kiesek a játékból, miközben versenyzem. Ez egyben az utolsó alkalom is, mert mi értelme van így? Öt hónapig készülsz, hogy megpróbáld megnyerni ezt a bajnokságot, vezeted is. Megpróbálod megnyerni ezt a versenyt, amire két hónapig készültél, és ők így kezelik. Az igazat megvallva, ez egy vicc. Nem is lehet ezt rendezésnek nevezni. Ez így bohóckodás.”
Később rákontrázott a kritikájára, mondván, hogy a szervezők „nem tudják ellenőrizni a saját sz*r szerverüket”. Ez a nyilvánosság nem kívánt fényt vetett az rFactor 2 játékra és a mögötte álló Studio 397 cégre. A Studio 397 megpróbálta lehűteni az őket ért negatív sajtót és a rajongók reakcióit. Közleményt adtak ki, amelyben bocsánatot kért a szurkolóktól, és vállalta a felelősséget a történtekért:
„A 24 Hours of Lemans Virtual 2023-as versenyének befejezését és a sajnálatos problémákat követően, amelyek két piros zászlós leálláshoz és a játékosok lekapcsolódásához vezettek, a Studio 397 technikai csapata előzetes vizsgálatokat folytat, hogy meghatározza az okokat és a fejlesztés irányát a jövőbeli termékfrissítéseknél.
Újfent elnézést kérünk a szurkolóktól és az esemény résztvevőitől az incidensek okozta nyilvánvaló frusztrációért. Az ehhez hasonló problémák masszívan dühítők egy ilyen jelentős produkció minden résztvevőjének. Továbbra is eltökéltek vagyunk abban, hogy a 2023-as eseményt platformként használjuk fel tudásunk és tapasztalataink bővítésére, hogy erősebb, robusztusabb megoldásokat építsünk be az rFactor 2 minden online játékosának.”
Az esemény egyik fő gondja az volt, hogy a szerverek IP-címei tévesen nyilvánosságra kerültek, ami miatt DDoS-támadások célpontjává váltak. A Studio 397 azt állítja, hogy nem tudnak „rosszindulatú támadásról”. Ugyanakkor megígérték, hogy új eljárásokat vezetnek be, amelyek biztosítják, hogy ilyesmi a jövőben ne fordulhasson elő:
„Tudomásunk van arról, hogy a szerverek IP-címei véletlenül nyilvánosságra kerültek, és az esemény során szokatlan szintű forgalmat figyeltünk meg. Ehhez társult néhány, az adott időszakban zajló, aggasztó esemény naplózása. Rosszindulatú támadásról nem voltak információink, de új eljárásokat fogunk bevezetni annak érdekében, hogy a jövőben szervereinket erőteljesen védjük. A közvetlen IP-címek használata a többjátékos munkamenetekhez való hozzáféréshez nyilvánvalóan nem a legjobb megoldás. Ezért teljes felelősséget vállalunk a nem résztvevők számára történő véletlen nyilvánosságra kerülésért.
Aktívan dolgozunk új eljárásokon, hogy csak az engedélyezett felhasználókat engedjük be, és a jövőben megelőzzük a hasonló eseteket. Ezenkívül a futam során előfordult négy spontán többszörös kapcsolatmegszakadás is rendkívüli volt, ez eddig csak egyszer fordult elő versenyen. Miközben az elmúlt években jelentős fejlesztéseket és hibajavításokat hajtottunk végre a játék többjátékos kódján, egyértelműen még mindig gondokat tapasztalunk a régi, alacsony szintű hálózati kóddal. Ez természetesen elfogadhatatlan helyzet bármely többjátékos környezetben, és elköteleztük magunkat amellett, hogy az elkövetkező hónapokban átírjuk ezt, hogy minden játékosnak jobb élményt biztosítsunk.”
Végezetül elmondták, hogy a reflektorfény „kifizetődő és kihívást jelentő” volt, és megígérték, hogy együttműködnek a Le Mans-i szervezővel, hogy a jövőben jobb rendezést tudjanak produkálni:
„A 24 Hours of Le Mans Virtual reflektorfénye az évek során egyszerre volt kifizetődő és kihívással teli az rFactor 2 és a Studio 397 számára. A legszélesebb körben látható szimulátoros versenyeseményként minden gond reflektorfénybe kerül a világ minden tájáról érkező hihetetlen versenyzők miatt. Arra törekszünk, hogy a legvalósághűbb versenyszimulációs élményt nyújtsuk, és továbbra is fáradhatatlanul azon leszünk, hogy a Le Mans-i szervezőkkel együtt a jövő felé haladva látványos virtuális eseményeket hozzunk létre.”