Az F1-es versenyzésen kívül számos alkotói tevékenységbe is belefolyó Lewis Hamilton a Japán és a Kínai Nagydíj között New Yorkba tett egy kitérőt, ahol éppen kreativitásáért tüntették ki egy díjjal.
Még mielőtt elutazott volna a GQ által rendezett Global Creativity Awardsra, Hamilton azzal csigázta rajongóit, hogy egy újabb, rejtélyes profilt indított Instagramon indegoblack néven, ahova egyelőre csak egy tokiói fotósorozatot töltött fel, majd New Yorkban egy rövid válasszal azt is megindokolta, hogy mi a célja az új oldallal: „Ennek is köze van ahhoz, amiért itt vagyunk, vagyis az életem kreatív oldalát érinti, amiből nem túl sokat tudok megmutatni a fő közösségi oldalaimon. Betekintés az életem egy eltérő birodalmába.”
Ezzel a Hamilton és stábja által kezelt Instagram-profilok száma már legalábbis megközelíti a hetet, az F1-es világbajnoki címeinek számát, hiszen az új felület mellett a brit pilóta fő oldala elsősorban a versenyzői életére koncentrál, a roscoelovescoco oldalon követhetjük egyedül maradt kutyájának kalandjait, a plus44world a pilóta saját brandjének termékeit mutatja be, az Almave az agavéból készült italának oldala, néhány elhivatott rajongója szerint pedig hozzá tartozik a XNDA előadói művésznevének és a Dawn Apollo Films filmstúdiójának oldala is, bár ez utóbbi kettőn egyelőre nincs tartalom és a pilótához való kötődésre utaló jelzés sem.
Hamilton a humán és reál tantárgyakról: Szörnyű vagyok nyelvekből és matekból is
Hamilton fáradhatatlansága az F1-es paddock elismerését is kivívta már, a Mercedesnél egyik különleges képességének tartják, hogy miután a versenyek között rendre körbeutazza a világot és más vállalkozásait intézi, a pályára érkezve mégis mindig friss és fókuszált – másképpen aligha állhatna a neve mellett az F1-ben rekordszámú, 103 futamgyőzelem.
A brit a New York-i gálán az influenszerként szerteágazó érdeklődése, kreativitása elismeréséül vehetett át egy díjat, majd köszönőbeszédében azt hangsúlyozta, mennyire felszabadítólag hatott rá, amikor a versenyzés mellett más területeken is elkezdhetett kiteljesedni.
„Nyolcéves korom óta arra kényszerültem, hogy besimuljak – kezdte beszédét a 39 éves brit. – Nem volt helye semmi másnak a versenyzésen kívül. A napi rutinom sziklaszilárd volt: ébredés, edzés, iskola, edzés, versenyzés. Nem jutott idő, és bátorítást sem kaptam arra, hogy más érdeklődéseimet is felfedezzem, bármennyire is élt bennem a kíváncsiság. Most visszatekintve azonban már látom, hogy az egyéniségem egy jelentős részét elnyomtam magamban. Egy részét annak, aki vagyok.”
„Miután bekerültem a Forma-1-be és elkezdtem megvalósítani azokat a dolgokat, amelyek eléréséért olyan keményen dolgoztam, tudtam, hogy valami még hiányzik. Ekkor kezdtem el felfedezni a kreatív oldalamat, és egyes területek berántottak. Ilyen a művészet, a zene, a dalszerzés, a ruhatervezés, újabban pedig a filmgyártás. Az tartott mindvégig mozgásban, az tette lehetővé a kiteljesedésem, hogy ezekkel foglalkozhattam, miközben rendkívül tehetséges emberektől tanultam. Azáltal pedig, hogy szabadjára engedtem a gondolataimat, a kreativitás jobb versenyzővé, és ami még fontosabb, jobb emberré tett.”
Hamilton „bevonzotta” a Ferrarit, az elrabolt bajnoki cím fájdalmát pedig még mindig érzi